לכסף תכונה מאוד מוזרה - הוא תמיד חסר. התופעה קיימת אצל כולם, ללא הבדל ביכולת הפיננסית או במעמד בחברה. עבור רבים מאיתנו, הבעיה הכספית נעוצה בעובדה כי אין אנו מצליחים להתאים את מצבנו הכלכלי לחיי היום יום, עם פזילה לדשא של השכן שמשום מה חי טוב יותר, מה שמביא אותנו לשאלה -למה אנחנו לא מצליחים? 

במקרה הנ"ל פסיכולוגים מציעים פשוט למצוא לעצמנו שכנים טובים יותר כך שרעיון ה-"להשיג כמה שיותר" או "להצליח יותר מהשכן" יירד מהפרק. אך אם נתייחס לבעיה זו ברצינות, הצעד הראשון במסע אל ההצלחה מתחיל בהפנמה, כי -אם לא אני לי, מי לי. כלומר, אין לסמוך על מישהו אחר שידאג לכלכלתינו להשתפר. ובמילים אחרות, הכל בידיים שלנו ורק לנו הפתרון לבעיה לה חייבים למצוא דרכים להתמודדות ואין לסמוך על אדון רחמן שיזרוק עצם וידאג לנו לעוד כמה שטרות בכיס.

לאחר שהפנמנו את הצעד הראשון, נעבור לשאר הצעדים לשמור על כספינו בכיסנו. הכוונה היא לחסוך, אך לא בצורה שתמנע מאיתנו את הדברים הבסיסיים כמו לאכול או להתלבש אלא תעזור לנו לבחור מה לאכול ואיך להתלבש וכו'. המושג לחסוך מאוד מטעה מטבעו ונתון לבלבול עם המילה איסור, אך לא זאת הכוונה. כאן נשתדל להסביר כיצד להשתמש במעט הכסף ככל הניתן ולקבל כמה שיותר תמורה.

חסכון בכסף בטיסות בעת נסיעה לחו"ל יכולה להיות משימה מאתגרת, אבל עם קצת תכנון ומחקר קפדניים, תוכלו למצוא מבצעים מצוינים ולחסוך סכום כסף משמעותי בטיול שלכם.

קרא עוד...

תוכלו למצוא צעצועים יקרים רבים לחבריכם הפרוותיים בחנויות חיות המחמד, אך הכסף המושקע על פריטים אלה הוא בזבוז מיותר. ניתן לעשות שימוש חוזר בפריטים ישנים ושחוקים כצעצועים שישעשעו את הכלב שלכם לתקופות ארוכות, או למצוא אלטרנטיבות רכישה משתלמות יותר.

קרא עוד...

רוצים לקנות מדפסת תלת מימד ומתלבטים כיצד לחסוך כסף? מה המדפסת הכי מתאימה?

קרא עוד...

בשביל לעזור לכם לחסוך כסף ולעזור לכם לתכנן את הטיול שלכם בצורה הטובה יותר, הכנו לכם רשימה של מחירים בתאילנד של אטרקציות ושימושים יום יומיים, מקווים שהכתבה תעזור לכם לנהל את הכסף שלכם בצורה הטובה ביותר ולהשאיר מספיק כסף לבזבוזים בשווקים הגדולים של תאילנד.

קרא עוד...

במדינה כמו שלנו, קשה להקפיד על צריכת חשמל סדירה בשל תנאי מזג האוויר שמשתנים לפי התקופות השונות. בשעות השיא במדינה, מחירי החשמל מזנקים ובזבוז הכסף על צריכת החשמל עולה גם הוא. במדריך זה, נעסוק באפשרויות לחסוך בהוצאות צריכת החשמל בבית.

קרא עוד...