לכסף תכונה מאוד מוזרה - הוא תמיד חסר. התופעה קיימת אצל כולם, ללא הבדל ביכולת הפיננסית או במעמד בחברה. עבור רבים מאיתנו, הבעיה הכספית נעוצה בעובדה כי אין אנו מצליחים להתאים את מצבנו הכלכלי לחיי היום יום, עם פזילה לדשא של השכן שמשום מה חי טוב יותר, מה שמביא אותנו לשאלה -למה אנחנו לא מצליחים? 

במקרה הנ"ל פסיכולוגים מציעים פשוט למצוא לעצמנו שכנים טובים יותר כך שרעיון ה-"להשיג כמה שיותר" או "להצליח יותר מהשכן" יירד מהפרק. אך אם נתייחס לבעיה זו ברצינות, הצעד הראשון במסע אל ההצלחה מתחיל בהפנמה, כי -אם לא אני לי, מי לי. כלומר, אין לסמוך על מישהו אחר שידאג לכלכלתינו להשתפר. ובמילים אחרות, הכל בידיים שלנו ורק לנו הפתרון לבעיה לה חייבים למצוא דרכים להתמודדות ואין לסמוך על אדון רחמן שיזרוק עצם וידאג לנו לעוד כמה שטרות בכיס.

לאחר שהפנמנו את הצעד הראשון, נעבור לשאר הצעדים לשמור על כספינו בכיסנו. הכוונה היא לחסוך, אך לא בצורה שתמנע מאיתנו את הדברים הבסיסיים כמו לאכול או להתלבש אלא תעזור לנו לבחור מה לאכול ואיך להתלבש וכו'. המושג לחסוך מאוד מטעה מטבעו ונתון לבלבול עם המילה איסור, אך לא זאת הכוונה. כאן נשתדל להסביר כיצד להשתמש במעט הכסף ככל הניתן ולקבל כמה שיותר תמורה.
לפני הכל ברצוננו להסביר כי לעומת דעתם של אנשים רבים, החיסכון באוכל - זה לא לחלוט שקית תה 8 פעמים, ולא לאכול אטריות בהכנה מיידית עם נקניק מפורר עם פומפייה. הכוונה היא לחיסכון בריא ללא רעב, תת תזונה ועוד עינויים. סביר להניח, כי מאמר זה הוא לא על איך לחסוך כסף על אוכל,  אלא איך לחסוך כסף בקנייתו.

קרא עוד...

על מחירי הדלק הגבוהים כל משפחה שמעה והרגישה. הדלק הפך הוצאה נכבדת בהוצאות הבית. האם ניתן לצמצם את תשלומי התדלוק? חקרנו את הנושא, הצטרפו אלינו ותגלו.

קרא עוד...

הידעתם? 40 אחוז מבזבוז המים הוא על ידי הורדת המים באסלה בבית. כמויות מטורפות של מים נשפכות לביוב בכל פעם שאתם נגשים לשירותים. בואו נלמד כיצד לחסוך במים וכתוצאה מזה גם לחסוך בכסף.

קרא עוד...

Spikko (ספיקו) היא חברה ישראלית המאפשרת להתקשר חינם באפשרות האינטרנט והסלולר אל סלולר אחר או לטלפון קווי. 

קרא עוד...