להרוויח כסף מהדירה

הרשמו חינם ל-Airbnb וקבלו 140 שקלים חדשים!

עושר: כולם רוצים אותו, אבל כמה באמת אנשים יודעים מה צריך לעשות כדי להפוך להיות עשירים. להיות עשיר דורש שילוב של מזל, מיומנות וסבלנות גם יחד. אין לנו שום סיבה לשקר לכם: להתעשר זה לא קל (ואפילו קשה), אבל עם קצת התמדה ואינפורמציה נכונה, זה בהחלט אפשרי.

 שמירה על יציבות

שימו כסף בצד - משמעות הדבר היא שלפני שאתם הולכים לבזבז את המשכורת שלכם בקניית אופניים חשמליות חדשות או לטוס לסוף שבוע בפריז, עצרו לרגע ושימו סכום כסף בחיסכון בו אתם לא נוגעים. עשו פעולה זאת בכל פעם שאתם מקבלים משכורת ותראו כיצד החשבון שלכם הולך וגדל.

נהלו תקציב חודשי - באמצעות טבלה מסודרת צרו תקציב חודשי המכסה את כל ההוצאות הבסיסיות שלכם בכל חודש והשאירו סכום כסף לבילויים. דבקו בתקציב שקבעתם - שמירת כסף בכל חודש היא אחת הדרכים שלכם להתעשר, אל תחרגו מהתקציב שקבעתם.

החזקת רכב ובית - האם תוכלו להתספק בדירה במקום בבית? למצוא דירה זולה יותר בעיר? לא לחיות בעיר הגדולה אלא בישוב קטן לידה? נסו לקנות מכונית משומשת ולא אחת חדשה. בעיקר הדברים שלהלן יגרמו לכם לחסוך המון כסף בכל חודש.

שינוי מנהגים - שנו את המנהגים הרעים או הבזבזנים. לדוגמה, המנעו מללכת למסעדה בכל יום ולשתות קפה שעולה בסביבות 12 שקלים חדשים. אתם תשמרו אצלכם אלפי שקלים בשנה.

היפרדו מכרטיס האשראי - האם ידעתם שאנשים שמשתמשים בכרטיס אשראי מוצאים יותר כסף מאנשים שמשתמשים במזומנים? הפרידה מהמזומנים כואבת פסיכולוגית לעומת אשראי שמעבירים בקלות דעת. אם בכל זאת קשה לכם להיפרד מכרטיס האשראי שלכם, פעלו להפחתת הוצאות. נסו להימנע מתשלום ריבית והקפידו לשלם את היתרה המלאה בכרטיס ללא כניסה למינוס.

הפחיתו את חשבון החשמל - חשמל, גז, לווין ושירותים אחרים יכולים להשפיע באופן כבד על התקציבים החודשים שלכם, אם תתנו להם. היו חכמים בדרכי שמירה על הוצאות מאוזנות והימנעו מצריכת יתר, לדוגמה: זכרו - ככל שיש יותר עומס בחשמל מחיר שימוש במוצר חשמל יקר יותר. שקלו בניית פאנלים סולריים על גג הבית ולתעל את האנרגיה הטבעית של השמש לחשמל. ערכו השוואת מחירים בין שירותים על ידי אתרים יעודיים.

יצירת מנגנון רווח

השקיעו את הכסף - התייעצו ביועץ ההשקעות שבבנק ושימו את הכסף במניות, איגרות חוב או קרנות נאמנות שייתנו לכם תשואה שנתית גדולה על ההשקעה, תשואה גדולה שתספיק כדי לקיים אותכם בפרישה. דוגמה: אם יש לכם מיליון שקלים חדשים שהושקעו ואתם מקבלים החזר של 7%, זה 70,000 שקלים חדשים לשנה. אל תתפתו לסוחרי יום שאומרים לך שאפשר לעשות כסף קל ומהיר. קניה ומכירה של עשרות מניות בכל יום היא למעשה הימורים. אם תעשו עסקאות רעות, אתם יכולים להפסיד הרבה כסף, תמיד התייעצו עם יועץ ההשקעות בבנק שיתן לכם טיפים ועדכונים לגבי ההשקעות שלכם. למדו במקום זאת להשקיע לטווח ארוך, בחרו מניות טובות עם יסודות מוצקים שיביאו אותכם לרווח לאורך זמן רב, אל תפחדו ממורדות - הם יחלפו.

השקעה בנדל"ן - השקיעו בנכסים יציבים ומניבים או קרקעות לפיתוח פוטנציאל באזור גדול ומבוקש, נדל"ן היא דרך טובה לבנות עושר. כמו בכל השקעה, אין ערבויות. השקעות אלו עשויות להעריך ערך לאורך זמן.

הימנעו מרכישות שמאבדות משווין - לפעמים קניית רכב בסכום של 300,000 שקלים חדשים נחשבת בזבוז כי סביר להניח שתוך 5 שנים הוא יאבד 50 אחוז מערכו.

הפכו לאקדמאים - אם מדובר במכללה או אוניברסיטה ואפילו בהכשרה מקצועית, ישנם מעסיקים אשר שופטים אותך על פי הרקע החינוכי שלך בלבד. ציונים גבוהים יותר בדרך כלל יובילו אותך למשכורות גבוהות יותר.

בחרו את המקצוע הנכון - הסתכלו על סקרי שכר המצביעים על הכנסה שנתית ממוצעת למקצועות שונים. הסיכוים שלכם להתעשר יגדלו אם תבחרו מקצוע שמוביל בטבלאות השכר. חשוב להדגיש: בחרו מקצוע שאתם מתחברים אליו, אחרת אין טעם לעסוק במקצוע זה.

בחרו את המיקום הנכון - עברו למקום בו תקבלו משכרות טובות ביותר. אם אתם רוצים לממש הזדמניות גדולות עברו לישובים שקרובים לערים גדולות ועבדו בעבודות מבוקשות.

החליפו מעביד ועבודה - אחרי שקיבלתם קצת ניסיון וביטחון, שקלו למצוא עבודה חדשה על ידי שינוי הסביבה שלכם, תוכלו להגדיל את המשכורת ולחוות תרבויות אורגניות חדשות. אל תפחדו לעשות תהליך זה מספר פעמים. אם אתם עובדים מוערכים, סביר להניח שגם החברה הנוכחית שלכם יכול להציע לכם העלאה במשכורת או הטבות אחרות.

ארצה לסכם במשפט: "חיים הוא חלום עבור החכם, משחק לטיפש, קומדיה לעשיר, טרגדיה לעניים." השתדלו להיות בצד החזק על ידי ידיעת הכללים להלן, שינוי חשיבה ותפיסה תוביל אתכם להצלחה וודאית. הימנעו מלנסות להרוויח כספים בדרכי קסם או בדרכים אסורות כמו: העלמת מס. היו נבונים, אמיתיים ושמחים - פשוט תחיו כעשירים.