להרוויח כסף מהדירה

הרשמו חינם ל-Airbnb וקבלו 140 שקלים חדשים!

לסטודנט במכללה או באוניברסיטה יש הרבה הוצאות חודשיות, החל משכר הלימודים, שכר הדירה, חשבונות, אוכל ויציאות. הבעיות העיקריות של סטודנטים הן עומס הלימודים והדוחק בזמן, ולכן חלק מהשיטות להרוויח כסף באינטרנט לא רלוונטיות אליהם. בואו נראה כיצד ניתן לנהל אורח חיים נכון בתור סטודנט.

הרווח כסף באמצעות חיסכון כסף

השוואת מחירי דירות - אתרים על גבי אתרים, מספקים מגוון רחב של אמצעי השוואות מחירים, תמונות ומספרי טלפון של בעלי דירות ומחפשי שותפים. סקרו את השוק ובדקו האם שווה לגור מול המוסד או להתרחק טיפה ולשלם פחות. נסו למצוא דירה שיש בה כבר ריהוט, אינטרנט ושהחשבונות כלולים בהוצאה - חפשו מספיק זמן ותמצאו את הדירה הכי משתלמת. בדקו עמותות העוזרות לסטודנטים במחירי השכירות כמו: איילים

אל תמהרו לקנות חפצים חדשים
- אם בכל מקרה בחרתם דירה שאין בה ריהוט, זה לא סוף העולם! יש מספר אתרים וקבוצות בפייסבוק שיאפשרו לכם למצוא חפצים שאנשים כבר לא צריכים ואפילו בחינם. פרויקט גדול שמתאים למקרה זה הוא אגורה

שלמו רק במזומן
- תופתעו לגלות שבאמצעות תשלום במזומן אתם תשלמו פחות כסף. מחקרים מראים כי אנשים שמשתמשים במזומן "מבזבזים" פחות, החוקרים אומרים כי לאנשים עם מזומן יותר קשה להיפרד מהכסף.

להתראות לוקסוס
- בבית של ההורים הייתם מלכים, ועכשיו? תהיו כנים עם עצמכם, האם לא תוכלו להעביר כל יום מבלי לבזבז כסף על קפה? התרגלו להביא כריך מהבית, קופסאות עם אוכל ושתייה בתרמוס.

הנחות ומבצעים לסטודנטים - לפני שאתם הולכים למסעדה שכונתית או קונים קפה ברחוב, ערכו סקירה. האם קיימות הנחות לסטודנטים, האם הבנק מאפשר לכם לקבל הנחות מסוימות לסטודנטים? בדקו האם חברות הסלולר או האינטרנט מציעים הטבות מיוחדות.

חפש בילוים זולים - כמה כסף אתם מבזבזים על יציאות לסרטים, פאבים ומועדונים? חשוב מאוד שיהיה לכם חיי חברה שופעים כאשר אתם לא מול הספרים שלכם, אבל אתם לא חייבים לבזבז הרבה כסף בשביל להנות.

מס הכנסה - סטודנטים מובטלים אחראים לתשלום דמי ביטוח לאומי וביטוח בריאות והתשלום עומד על סכום של 124 שקלים חדשים (נכון לשנת 2015). הרישום כסטודנט נעשה באופן אוטומטי על ידי המוסד האקדמאי - וודאו שאתם לא משלמים יותר מזה. 

הנחה בנסיעות - באמצעות כרטיס רב קו זכאים סטודנטים להנחה שנעה בין 30-50 אחוזים בקווים עירונים ובין עירוניים. ברכבת סטודנט זכאי להנחה של 50 אחוזים(כך גם ברכבת הקלה בירושלים). וודאו שכרטיס הסטודנט שלכם מעודכן והשתמשו בו בנסיעות.

תשלום ארנונה - סטודנט עשוי להיות זכאי להנחה בארנונה על פי מבחן ההכנסה. מידע נוסף ניתן לקבל באתר של משרד הפנים. בדקו האם אתם זכאים להנחת ארנונה ונצלו אותה אם כן.

מלגות - חפשו ברשת ושאלו במוסד האקדמאי כיצד תוכלו לקבל מלגה על הלימודים שלכם. חלק מהמלגות אפילו ממנות את המחייה שלכם ואפילו מכינה שתביא אתכם אל התואר שתמיד רציתם, אל תפספסו את ההזדמנות להיכנס לאקדמיה - יתנו לכם את הכלים הנחוצים לכם. 

אינטרנט אלחוטי משותף - לרוב, באיזור המוסדות האקדמאיים קיימים בניינים שלמים של סטודנטים הגרים בדירות צמודות. הציעו לשכנים שלכם את האינטרנט האלחוטי שלכם ולהתחלק בהוצאות או להפך.

יצירת מנגנון רווח

שיעורים פרטיים - בשנים האחרונות נושא השיעורים הפרטיים באינטרנט נהיה נפוץ. באמצעות פלטפורמות שונות ברשת, תוכלו להעביר שיעורים פרטיים לתלמידים שיושבים בקצה השני של המדינה וישלמו לכם עבור שיעור פרטי בתחום המומחיות שלכם או התחום שאתם לומדים בתואר. בנוסף, תוכלו לפרסם את עצמכם כמורים פרטיים באינטרנט ולעבוד בעיר מגורכם.

ידע שווה כסף - ישנם מספר אתרים המאפשרים לכם להרוויח כסף מהידע שלכם, אתם יכולים להציע שירות אותו אתם יכולים לספק ולקבל עליו תשלום, כגון: כתיבת תוכן באנגלית, עיצוב גרפי, פיתוח תוכנה ועוד. ישנם אתרים בישראל ובעולם שמספקים פלטפורמות מכירות כזו, הגדול ביניהם הוא: Fiverr.

פרסמו עצמכם ברשתות חברתיות - חלק מהסטודנטים לומדים מקצועות שלא מאפשרים להם אפילו לנשום לשנייה, הציעו שירותי כביסה, ניקיונות או בייביסטר שיאפשרו לכם להרוויח כסף קטן מעבודות קטנות.

חסו את הוצאות הרכב - אם אתם מחזיקים בבעלותכם רכב, מצאו קליקה של סטודנטים אותה תסיעו בכל בוקר למוסד האקדמאי וקבעו תעריף אחיד כ-"עמלת טרחה". שיטה זו יכולה לעבוד גם ביציאות בערבים, תוכלו לאסוף חברים ולהיות הנהגים התורנים, קצת מבאס אך לפחות תחסו את הוצאות הדלק.

שיטת האלטיזכן 2.0 - בקבוצות פייסבוק, באתרים, בפורומים ואפילו מפה לאוזן - תוכלו למצוא עשרות חפצים הנזרקים או מחפשים בעלים חדשים. אמצו אותם או קנו בזול ומכרו אותם באינטרנט במחיר גבוה יותר. כי זבל של אחד הוא אוצר של אחר. 

מכירת עבודות - מספר אתרים בארץ ובעולם מאפשרים לעלות את העבודות האקדמאיות שלכם למכירה ולהרוויח עליהן כסף לכל החיים. למידע נוסף הכנסו לקטגוריית כתיבת תוכן שבאתר. בנוסף, תוכלו להביא חברים לאתר ולהרוויח עמלה על עבודות שהם מוכרים. 

פתיחת בלוג - רוצים לכתוב על חווית הלימוד, המוסד האקדמאי או סתם על החיים? ניתן להרוויח כסף באמצעות כתיבת בלוג, אז למה שלא תעשו זאת?

פתיחת ערוץ יוטיוב - רוצים להעביר שיעורים מוקלטים באמצעות סרטונים ולקבל כסף עבור צפיות? זה אפשרי. YouTube מאפשר לכם לעשות זאת! מעלים סרטונים ליוטיוב ומקבלים כסף עבור פרסומות המוצגות לצופים.

כתיבת תוכן - דרך נוספת בה אתם יכולים להרוויח כסף מהידע שלכם היא פשוט לכתוב מאמרים או דעות באתרים ייעודיים ולהרוויח כסף על פרסומות וצפיות. למידע נוסף הכנסו לקטגוריית "כתיבת תוכן" באתר.

אזהרות!

  • הפכו את הלימודים להיות בראש סדר העדיפויות. אתם תרכשו מקצוע ותוכלו להפוך מומחים ולהרוויח כסף רב עם ציונים גבוהים. זכרו - אתם עובדים בשביל לממן את הלימודים, לא לחסכונות.
  • אל תשווקו את עצמכם כבעלי מיומנות אם אתם לא באמת כאלה, אל תלכלכו את השם שלכם.
  • שמרו על החוק - אל תעשו דברים שהם לא חוקיים. אל תסכנו את העתיד האקדמאי שלכם בשביל שום סכום בעולם.

סטודנטים מוציאים כסף רב על שנות הלימודים והמחייה אך יכולים למשוך את הלימודים עם חסכונות, עזרת ההורים וההצעות שלהלן. לאחר שנים של למידה ועבודה קשה אתם רוכשים השכלה גבוהה ולפעמים מתעשרים מהידע שצברתם וזה הדבר החשוב ביותר. שיהיה בהצלחה וסיימו בהצטיינות!