להרוויח כסף מהדירה

הרשמו חינם ל-Airbnb וקבלו 140 שקלים חדשים!

מהו מטבע הדיאם?
מטבע הדיאם (Diem) הינו מטבע דיגיטלי, שיספק אלטרנטיבה לדולר האמריקאי ולמטבעות אחרים המנוהלים על ידי ממשלות זרות, אשר ישמש בעיקר לתשלומים ומבטיח עמלות עסקה כמעט אפסיות.

 כיצד ניתן להשתמש במטבע הדיאם?

הפוטנציאל של דיאם הוא עצום. באתר האינטרנט שלו, איגוד Diem אומר כי מטרתו היא 'לבנות רשת מהימנה וחדשנית המעצימה אנשים ועסקים ברחבי העולם'.
לפייסבוק יש מיליארדי משתמשים מכל רחבי העולם ומטבע הדיאם נותן להם פתאום גישה למטבע דיגיטלי שבו הם יכולים להשתמש כדי לשלם עבור דברים באופן מיידי.
האם זה באמת יכול לשנות את הדרך בה אנו ניגשים לשירותים פיננסיים ומתנהלים עם הכסף שלנו?
בכל הנוגע לניהול הכסף שלנו, הבנקים גובים עמלות בדרכים שונות ויוצרים כללים שיכולים להגביל את יכולתנו לבצע עסקאות (עמלות עובר ושב, יתרת מינימום, וכו').
למטבע הדיאם יש פוטנציאל לקצץ בעלויות פעולות עובר ושב וכן לצמצם את הזמן שנדרש לביצוע פעולות בינלאומיות.
כמו כן, מטבע הדיאם מציע אלטרנטיבה משתלמת וזולה יותר לטיפול במזומן.
ההערכה היא כי כ- 1.7 מיליארד אנשים אינם בעלי גישה לשירותי בנק או ארגון פיננסי דומה - כלומר 31 אחוז מהאוכלוסייה העולמית, על פי איגוד Diem.
איגוד ה-Diem מאמין שהוא יכול לספק אלטרנטיבה אידיאלית עבור אלו ללא גישה לבנק ולעזור להם לחסוך כסף. על פי מגזין הרווארד ביזנס, אדם ללא גישה לבנק משלם 4 דולר יותר בחודש בממוצע מאלו שלא מתנהלים במזומן ומשתמשים בשירותים בנקאיים או שירותים פיננסיים אחרים.

ניתן להשתמש במטבע הדיגיטלי החדש לרכישת סחורות, העברת כספים לחו"ל בזול וגישה לשירותים פיננסיים.
מערכת התשלומים תהיה נגישה לכל מי שיש לו סמארטפון וחיבור לרשת האינטרנט.
מטבע הדיאם יאפשר למשתמשיו לבצע עסקאות ולשלם עבור סחורות ושירותים באופן מיידי דרך כל הפלטפורמות שבבעלות פייסבוק, בין אם זה דרך אפליקציית פייסבוק עצמה, ובין אם זה, בהמשך הדרך, באמצעות וואצאפ או אינסטגרם.

כיצד ניתן לאחסן את מטבע הדיאם?
הארנק הדיגיטלי המשויך למטבע הדיאם נקרא Novi. באמצעות נובי, המשתמשים יוכלו להשתמש במטבע המקומי שלהם לרכישת דיאם, ולהמרה בחזרה למטבע המקומי שלהם כאשר הם רוצים למשוך.
משתמשים לא חייבים שיהיה להם חשבון פייסבוק, וואטסאפ או מסנג'ר כדי לגשת לנובי.
נובי עדיין נבנה ועדיין לא ברור אילו עמלות יחולו.
אבל נובי אומר באתר האינטרנט שלו: 'מה שאתה מפקיד ב-נובי זה מה שמגיע ל-נובי. אתה יכול להפקיד כסף, לשלוח כסף, לקבל כסף ולמשוך כסף מהארנק שלך מבלי לדאוג לחיובים נסתרים או עמלות חבויות.'